Kalem Gzeli - Trk Hat Sanat. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı - Hattat Halil İbrahim Alperen

Hattat Halil İbrahim Alperen


Hattat Halil İbrahim Alperen

1970 yılında Samsun / çarşamba doğumlu olmakla birlikte aslen Ordu / Ünyelidir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ünye῾de tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerlik ve avukatlık stajı sonrası 1996 yılında İstanbul῾a geldi. İlkokuldan başlayan resim yapma merakı, çizgi roman, çocuk ve mizah dergileri sayesinde yolunu önce karikatüre, sonra hüsnü hat sanatına çıkardı.

1997 yılında Hattat Hasan çelebi Hoca ile tanışıp sülüs ve nesih hüsnü hat çeşitlerini önce sülüsten başlayarak altı yıl meşk ettikten sonra 2003 yılında hüsnü hattın sülüs ve nesih dallarında icazet aldı.

çeşitli karma sergilere katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSMEK kurslarında ve bazı kültür ve sanat derneklerinde  hat dersleri verdi. Önder Cankurtaran Bey῾den ebru sanatını öğrendi. Latin alfabesi güzel yazısıyla ilgilendi.

Temmuz 2008῾den itibaren TCDD Genel Müdürlüğü Samsun Bölge Avukatı olarak görev yapmaktadır. Özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı kişisel sergiler açtı. Evli ve Ahmet Tarık, İsra Nur, Zeynep Selma adlı üç çocuk babasıdır.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Levha - Ayet-i Kerîme - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 

Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2024