Kalem Gzeli - Trk Hat Sanat. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı - Hattat Kuddusi Doğan

Hattat Kuddusi Doğan


Hattat Kuddusi Doğan

Kuddusi Doğan 1965 yılında Kahramanmaraş῾ın Andırın ilçesinde doğdu. Kahramanmaraş İmam-Hatip Lisesi῾ni ve Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede İslam Felsefesi dalında yüksek lisansını tamamladı  ve  Diyanet İşleri Başkanlığı-Selçuk  Eğitim Merkezi῾ni bitirdi.1988 yılında Konya῾da müezzin olarak göreve başlayan Doğan, Erzurum-Narman ve Osmaniye-Sumbas ilçelerinde müftülük  yaptı. 2003 yılında din görevlisi olarak Almanya῾ya gönderilen Kuddusi Doğan dört yıl süreyle Schwandorf ve Nürnberg şehirlerinde görev yaptıktan sonra yurda döndü, halen Gaziantep-Nurdağı ilçe müftüsü olarak çalışmaktadır, evli ve üç çocuk babasıdır.

Hat sanatına fiilen 1987 yılında İlahiyat Fakültesi῾nde Fevzi Günüç Bey῾den rik῾a meşk ederek başladı. Burada rik῾a meşklerini bitirip nesih yazmaya başladı ise de fakülte bittikten sonra yazıya bir süre ara verdi. Fakat güzel yazıya olan düşkünlüğü  onu bırakmadı ve  bu kez Hüseyin Öksüz Bey῾inin derslerine devam ederek 2003 yılında sülüs-nesih dalından icazetname aldı.

Kuddusi Doğan, kendisini profesyonel bir hattat olarak görmemekte, yazılarını görev yaptığı şehirlerde açtığı mütevazı sergilerle sanatseverlerin beğenisine sunmaktadır. Bugüne kadar Erzurum,  Osmaniye ve Nürnberg῾te kişisel sergiler açtı.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Levha - Allah (C.C.) ve Muhammed (S.A.V.) - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 

Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2019