Kalem Gzeli - Trk Hat Sanat. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı - Hattat Mustafa Cemil Efe

Hattat Mustafa Cemil Efe


Hattat Mustafa Cemil Efe

1979 yılında Ankara῾da doğdu. İlk ve orta tahsilini Ankara῾da tamamladı. 1993 yılında Konya῾ya yerleşti. Lise tahsilini Konya İmam Hatip Lisesinde bitirdi.

2004 yılında Hüsn-i Hat eğitimine Rika dersleri ile başladı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Hat Ana Sanat Dalı῾nı kazandı. 2008-2009 eğitim öğretim yılında Fakülte üçüncüsü ve bölüm ikincisi olarak mezun oldu.

2009 yılında İstanbul῾a yerleşti. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Hat Ana Sanat Dalı῾nda Yüksek Lisans eğitimine başladı.

Profesyonel grafikerlik, fotoğrafçılık ve görüntü yönetmenliği mesleklerini de icra etmekte olan sanatçı, çeşitli dergilerde hat sanatı ile ilgili makale ve eserler de yayımlamaktadır. Celi Sülüs, Sülüs ve Nesih yazı çeşitlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Sanatçı Mevlana Haftası kapsamında hazırlanan programlardaki sergilere iştirak etti. Ayrıca üniversitenin düzenlediği öğrenci sergilerinde de yer aldı. Şanlıurfa Belediyesi Hat yarışmasında ikincilik ödülünü kazanan Mustafa Cemil Efe evli ve iki çocuk babasıdır.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Hilye-i Şerîf - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 

Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2019