Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı

Kalem Güzeli web sitesine hoş geldiniz...

 

Hat Eserleri Galerisinden...

Müsenna Levha - Ayet-i Kerime
Müsenna Levha - Ayet-i Kerime
Neyzen Emin Yazıcı
Celî Sülüs
Hiç!
Hiç!
Ali Alparslan
Celî Ta'lik
Nazar Ayeti
Nazar Ayeti
Ali Alparslan
Dîvânî

Hat eserlerini galerimize son eklenme sırasına göre
görebilmek için lütfen tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler

Mehmed Şevki Efendi ve Ekolü

Sülüs ve nesih yazının zirve ismi olan Şevki Efendi h. 1244 / 1828 yılında Kastamonu Seyyidler'de dünyaya geldi.1 Küçük yaşta İstanbul'a getirilerek ilmî tahsili yanında, dayısı hattat Mehmed Hulusi Efendi'den sülüs ve nesih dersleri aldı. Hulusi Efendi'den h. 1257 / 1841 yılında icazetini aldı.

Geleceğin Ustaları 2 - Geleneksel Sanatlar Yarışması 2014

“Geleceğin Ustaları 2 - Geleneksel Sanatlar Yarışması 2014”ün daha önce 20 Aralık 2014 olarak duyurulan eser teslim son tarihi seçici kurul kararı ile 22 Ocak 2015 tarihine kadar uzatıldı. Güncel yarışma takvimine yarışmanın web sitesinden ulaşılabilir.

7Tepe7Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması

Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından gerçekleştirilen 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması hat, tezhip, minyatür, ebru, kat'ı, cilt ve çini klasik sanatlarında düzenlenecek.

Merhum Hattat Prof. Dr. Fevzi Günüç'ün Aziz Hatırasına...

kalemguzeli.org, 22 Nisan 2013'te ahirete intikal eden Merhum Hattat Prof. Dr. Fevzi Günüç'ün aziz hatırasına, talebelerinden Hattat Mustafa Cemil Efe'nin Yedi İklim Dergisi Fevzi Günüç Özel Dosyası için kaleme aldığı denemeyi bu dergiden alıntılayarak sunuyor.

Merhum Hattat Saim Özel Anısına

kalemguzeli.org Merhum Hattat Hafız Saim Özel'in anısına onun hakkında Ali Naci İşsever'in yazdığı portreyi bir süre önce yayım hayatına son vermiş olan Irmak Kültür Sanat Dergisi'nden alıntılayarak sunuyor.

17.Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması Sonuçlandı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 17. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışmasının sonuçlarını ilan etti. Hüsn-i hat, tezhip, minyatür, çini deseni, ebru, kelemişi, katı' dallarında düzenlenen yarışmaya başvurular 07 - 12 Ekim 2013 tarihleri arasında kabul edilmişti.

Mahmud Celaleddin Efendi ve Ekolü

Aslen Dağıstanlı olan Mahmud Celâleddin Efendi, babası Şeyh Mehmed Efendi ile birlikte İstanbul'a gelmiştir. Doğum tarihi belli değildir. 1

Hattat Muhammed Hamdi Yazır Hayatı ve Eserleri Kitabı - Dr. Necmi Atik

100 yıldır gizli kalmış yönleriyle Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın hayatı ve eserleri isimli kitap, Dr. Necmi Atik tarafından kültür hayatımıza kazandırıldı.

Bir İstanbul Hatırası

Beni sakın öldü sanmayın. Bütün hayatımın yaşanmış seneleri Süleymaniye Kütüphanesi'nde Türk kültürü arşivimle binlerce not ve hatıra defterlerimin içinde.
Mündericat ve resimlerim emirlerinize amade.

Süleyman Berk'in "Hat Sanatı" kitabı çıktı

Yalova Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Berk'in yeni kitabı "Devlet-i Aliyye'den Günümüze Hat Sanatı" kitabı İnkılâb yayınlarından çıktı.

Son eklenen 50 içerik

 

Site Hakkında
 
Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OTİMİWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2015