Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı

Kalem Güzeli web sitesine hoş geldiniz...

 

Hat Eserleri Galerisinden...

Ayet-i Kerime
Ayet-i Kerime
Sami Efendi
Celî Sülüs
Levha - Allah-Muhammed
Levha - Allah-Muhammed
Hamit Soyyiğit
Celî Dîvânî
Levha - Besmele-i Şerîf
Levha - Besmele-i Şerîf
Mehmed Özçay
Celî Tevkî

Hat eserlerini galerimize son eklenme sırasına göre
görebilmek için lütfen tıklayınız.

Son Eklenen İçerikler

Konferans: Sanat ve Hayat / Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öksüz / 19 Kasım 2014

Geleneksel sohbet kültürünün güzel isimlerinden Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Eczacı Hattat Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Öksüz Bey tarafından "Sanat ve Hayat" konulu bir konferans verilecektir.

7Tepe7Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması

Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı tarafından gerçekleştirilen 7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması hat, tezhip, minyatür, ebru, kat'ı, cilt ve çini klasik sanatlarında düzenlenecek.

Anadolu'da Klasik Sanatlar Sakarya'da / 26 Haziran - 31 Ağustos 2014

İstanbul Klasik Merkezi’nin hazırladığı, “Anadolu’da Klasik Sanatlar” adı ile, “81 İlde 81 Sergi 81 Seminer” Projesinin üçüncüsü, 26 Haziran - 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Sakarya’da yapılacaktır.

Noktadan Renklere Yolculuk - Hat, Tezhip ve Minyatür Sergisi / 17 Mayıs - 17 Haziran 2014

İki yıl önce Türkiye’nin ilk Türk-İslam eserleri sanat galerisi olarak kurulan Kumbaracı4 Türk İslam Eserleri Sanat Galerisi, 17 Mayıs-17 Haziran tarihleri arasında ‘Noktadan Renklere Yolculuk' isimli özel bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Hattat Prof. Dr. Fevzi Günüç'ün Aziz Hatırasına...

kalemguzeli.org, 22 Nisan 2013'te ahirete intikal eden Merhum Hattat Prof. Dr. Fevzi Günüç'ün aziz hatırasına, talebelerinden Hattat Mustafa Cemil Efe'nin Yedi İklim Dergisi Fevzi Günüç Özel Dosyası için kaleme aldığı denemeyi bu dergiden alıntılayarak sunuyor.

İstanbul'un İzinde Anadolu'dan Çizgiler 2 / Sergi ve Seminer / 7 - 14 Mart 2014 / Gebze

Gebze Belediyesi'nin organizatörlüğünde “İstanbul’un İzinde Anadolu’dan Çizgiler 2” konulu sergi, 7 Mart 2014 Cuma Günü saat 16:00'da Gebze Kent Meydanı Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Göz Nuru Gönül Aydınlığı Tezhip Sergisi 4 - 11 Mart 2014

İstanbul Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde, küratörlüğünü Dr. Hatice Aksu hanımefendinin yaptığı “Göz Nuru, Gönül Aydınlığı” karma tezhip sergisi 4 Mart Salı günü saat 18.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak olan açılış programı beraberinde sanatseverlerle buluşacak.

Merhum Hattat Saim Özel Anısına

kalemguzeli.org Merhum Hattat Hafız Saim Özel'in anısına onun hakkında Ali Naci İşsever'in yazdığı portreyi bir süre önce yayım hayatına son vermiş olan Irmak Kültür Sanat Dergisi'nden alıntılayarak sunuyor.

Anadolu'da Klasik Sanatlar Sergisi / 8 - 13 Şubat 2014 / Bursa

İstanbul Klasik Sanatlar Merkezi'nin “ANADOLU’DA KLASİK SANATLAR” adı ile hazırladığı, on yıl devam edecek olan, 81 ilde 81 Sergi 81 Seminer projemizin birincisi, 8 Şubat 2014 Cumartesi günü Saat 13:00 da, Bursa Ulu Cami’de yapılacak sergi ve seminerle başlıyor.

Hüsn-i Hat Sergisi / Kütahya / 20 - 26 Ocak 2014

Kütahya PEKAY (Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardım Derneği) Şubesi ile Kütahya Vav Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği’nin (VAV-DER) ortak katkıları ile düzenlenen Hüsn-i Hat Sergisi 20-26 Ocak 2014 tarihine kadar gezilebilecek.

Son eklenen 50 içerik

 

Site Hakkında
 
Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OTİMİWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2014