Kalem Gzeli - Trk Hat Sanat. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı - Hattat Ebubekir Altıok

Hattat Ebubekir Altıok


Hattat Ebubekir Altıok

Ebubekir Altıok 1982 yılında Karabük῾te dünyaya geldi. 1999 yılında Düzce İmam- Hatip Lisesinden, 2005 yılında ise İşletme Fakültesi῾nden mezun oldu. Halen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları Anasanat dalında Yüksek Lisansına devam etmekte ve Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümünde görev yapmaktadır.

Hat sanatını Hattat-Ressam Turan Sevgili῾den meşk ederek Sülüs- Nesih yazılarını öğrenmiş ve 2013 yılında IRCICA῾da düzenlenen törenle icazetini almıştır. Sanatçı yurt içinde ve yurt dışında bir çok sergiye katılmış, sempozyumlarda bildiriler sunmuştur. Ayrıca bir çok koleksiyonda sanatçının eserleri bulunmaktadır.

2011 yılında T.C. Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen Alanya Yöresi İpek Kozası Eşya Tasarımı ve Üretimi Yarışmasında Ham ipekten kumaş üzerine Alanya yazılı Tuğra çalışması ile 2.lik Ödülü bulunmaktadır. Hat sanatımıza klasik ve modern tasarımları ile renk katan sanatçı atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Levha - Kelime-i Şehadet - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 

Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2019