Kalem Gzeli - Trk Hat Sanat. www.kalemguzeli.org
Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org - Türk Hat Sanatı - Hattat Nuria Garcia Masip

Hattat Nuria Garcia Masip


Hattat Nuria Garcia Masip

1978 yılında İspanya῾nın İbiza Adası῾nda doğdu. Lise yıllarında görsel sanatlar alanında eğitim gördü. Washington D.C.῾de George Washington Üniversitesi῾nde Fransız ve İspanyol Edebiyatları Bölümü῾nde lisans eğitimini tamamladı. 2000 yılında İslam Hat Sanatı῾nı öğrenmeye karar vererek Washington D.C.῾de Muhammed Zekeriya ile rik῾a, nesih ve sülüs meşk etmeye başladı. 2003῾te bir sene Fas῾ta Rabat Şehri῾nde Hamidi Belaid ile mağribi çalıştı. 2004῾ten itibaren iki sene İstanbul῾da ikamet etti. Hasan çelebi ve Davut Bektaş῾la sülüs ve nesih meşklerini devam ettirdi.

Nuria Garcia Masip şu anda Almanya῾da Münih῾te yaşamaktadır. Düzenli olarak İstanbul῾da Hat derslerine katılmayı sürdürmektedir. IRCICA῾nın düzenlediği 6. Uluslararası Hat Yarışması῾nda rik῾a dalında teşvik ödülü, 7.Uluslararası Hat Yarışması῾nda sülüs dalında mansiyon, 2007 Abu Dhabi Al Burda hat yarışmasında teşvik ödülü almıştır.

‴Kalemdeki alınteri yardımseverlik için‴ temalı Albaraka Türk Geleneksel Hat Yarışması῾nda sülüs dalında üçüncülük ödülü kazandı. Ayrıntılı bilgi için yarışma sonuçları sayfasına bakabilirsiniz.

Sanatçının web sitemizde yer alan eserlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.


Site Hakkında

ARAMAARAMA
Hat Eserleri Galerisi


Hat Eserleri Galerisinden...

Levha - Ayet-i Kerîme - Eseri büyük olarak görmek için tıklayınız

 
 

Sayfa başına dön Bu sitede yer alan eserlerin tüm hakları sahiplerine aittir. Sahiplerinden izinsiz kopyalanamaz,
çoğaltılamaz ve başka mecralarda yayınlanamaz. Tüm hakları Yayın sponsoru: OrtaklarWeb tasarım: Korelasyonsaklıdır.

Kalem Güzeli - www.kalemguzeli.org 2008 - 2019